Mapa

Nasice jest miastem położonym w odległości około sześćdziesięciu kilometrów od Viroviticy. Przez nie biegnie droga wiodąca z Polski przez Węgry w kierunku Bośni i Hercegowiny przez Sarajewo, Mostar, aż do Dalmacji południowej.

W miasteczku znajdują się dwa pałace, które powstały z inicjatywy szlacheckiej familii Pajecevic oraz położony wokół nich uroczy park. Nasice w czasie działań wojennych w roku 1991 zostały znacznie zniszczone, a zniszczenia te widoczne są do dziś, ponieważ nie naprawiono ich.

W miasteczku znajduje się prywatny ogród zoologiczny rodziny Bizik.

Kościół świętego Antoniego Padewskiego należy do franciszkanów. Wzniesiony został w XIV wieku w stylu gotyckim, świątynię przebudowano jednak ostatecznie na styl barokowy. Znajduje się ona w samym centrum miasta, a jej cechą charakterystyczną jest wysoka dzwonnica. We wnętrzu kościoła zachwycają barokowe dzieła sztuki z XVIII wieku. W pobliżu świątyni zlokalizowany jest XIII-wieczny klasztor Franciszkanów, który posiada bogatą bibliotekę i muzeum.

www.zupa-nacicel.hr

W położonym w pobliżu zespole parkowo-pałacowym można znaleźć wiele gatunków drzew typowych dla Chorwacji, ale również egzotycznych okazów, które przywiezione zostały z różnych stron świata. W tym miejscu możemy spacerować aleją wysadzaną lipami, by wreszcie dotrzeć do neogotyckiej kaplicy z kryptą rodziny Pejacevic.