Planując wyjazd do Chorwacji, szczególnie własnym samochodem, dobrze byłoby zaopatrzyć się w mapę Chorwacji. Mapa Chorwacji jest dostępna w Internecie, można szybko i sprawnie zaznajomić się z nią, poznać poszczególne regiony państwa i większe miasta, ale przede wszystkim sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się miejsce, do którego się wybieramy. Dzięki temu będziemy mieli rozeznanie, nie będziemy jechać ufając tylko i wyłącznie nawigacji zamontowanej w naszym aucie. Jeżeli sprecyzujemy, co konkretnie chcemy zwiedzić, będziemy mogli szukać na mapie Chorwacji konkretnych zabytków, znaleźć wybrany region, na przykład Istrię lub Dalmację. Dzięki mapie Chorwacji zaplanujemy naszą podróż dokładnie, oznaczając miejsca, które chcemy zwiedzić, które koniecznie musimy zobaczyć. Za sprawą mapy Chorwacji zweryfikujemy odległość pomiędzy miastami, będziemy mogli policzyć, ile czasu zajmie nam droga, jak długo będziemy jechać do danego miejsca. Dzięki mapie Chorwacji możemy znaleźć wszystkie niezbędne informacje, które na pewno ułatwią nam podróżowanie, szczególnie jeżeli wybieramy się tam po raz pierwszy.

Równie przydatne przy planowaniu trasy może okazać się sprawdzenie warunków panujących na drogach.

Jeżeli wycieczkę do Chorwacji planujemy z biurem podróży lub wybieramy się do tego przepięknego kraju po raz kolejny i znamy miejsce, do którego jedziemy, nie potrzebujemy w zasadzie szczegółowego przewodnika. Wystarczy nam atlas samochodowy Europy i mapy wybranych miejscowości, które możemy otrzymać w lokalnym biurze podróży.

Z dostępnych na rynku atlasów możemy wybrać samochodowy atlas wybrzeża Chorwacji „Jadranske pobrezi” wydany przeszło dekadę temu, nieporęczny, ale za to dokładny. Kilka wydawnictw oferuje nam również arkuszowe mapy samochodowe. Ponadto możemy zaopatrzyć się w mapy wydane przez Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji.

Serwisem, który jest niezwykle dokładny i precyzyjnie wskaże nam ilość i postępy w budowie autostrad jest strona: www.hac.hr. Znajdziemy tam również aplikacje na telefon komórkowy, które pozwolą nam uzyskać najistotniejsze informacje z regionu, do którego się wybieramy. Dzięki tego typu aplikacjom możemy ściągnąć mapy, zaplanować dokładnie podróż, łącznie z wyliczeniem kilometrów, jakie musimy pokonać wraz z przystankami. Niektóre miejsca będziemy mogli także zwiedzić wirtualnie, za pomocą wizualizacji podróży.

Chorwacja to kraj, w którym bez problemu można kupić mapy, a w punktach informacji turystycznej możemy je nawet otrzymać za darmo.