Przybywając do Chorwacji możemy mieć w gotówce nawet do 10 tysięcy euro w dowolnej walucie.

Jeżeli chcemy jednak wwieźć lub wywieźć z tego pięknego kraju sprzęt techniczny lub specjalistyczny, musimy zgłosić go na granicy, ponieważ podlega on ocleniu. Deklaracji celnej wymaga także większa ilość wyrobów alkoholowych, które chcemy wwieźć do Chorwacji. Możemy mieć przy sobie 1 litr napojów wysokoprocentowych albo dwa litry napojów
o zawartości alkoholu poniżej 22%. Jedna osoba może wwieźć jeden kilogram kawy lub herbaty, do 50 ml perfum, 250 ml wody kolońskiej, do dwustu sztuk papierosów lub do 50 cygar albo do 250 g tytoniu. W przypadku przewozu produktów w przekraczającej dozwolone normy ilości musimy liczyć się z tym, iż zapłacimy podatek w wysokości 10-15 % ich wartości celnej. O zwrot tego zapłaconego podatku VAT możemy się ubiegać, jeśli nabyliśmy je na rachunek nieprzekraczający 740 kun. Niestety nie podlega tej zasadzie dowód zakupu benzyny, wyrobów ropopochodnych czy ropy. Warto poprosić obsługę sklepu o specjalne poświadczenie zakupu, tak zwany czek podatkowy.

W momencie opuszczania kraju powinniśmy ów czek pokazać odpowiednim służbom, a one po weryfikacji będą zobowiązane do wypłacenia nam należnego zwrotu podatku w walucie chorwackiej. Wszelkich informacji na ten temat udzieli nam pracownik Zarządu Celnego Republiki Chorwacji, numer telefonu: +385 1 61300, strona internetowa: Carina

W żadnym wypadku nie wolno przewozić narkotyków.

Można zaopatrzyć się we własne produkty spożywcze na terenie Polski i przewieźć je do Chorwacji, by swobodnie z nich korzystać podczas urlopu. Limity od kilku już lat są podwyższone i mamy prawo posiadać do dziesięciu kilogramów żywności na osobę, na przykład wyrobów mięsnych czy mlecznych. Z kolei żadnych ograniczeń nie ma w przypadku chleba, wyrobów cukierniczych, makaronów, zup i przypraw w oryginalnych opakowaniach. Szczegółowy wykaz dostępny jest na stronie: Zagrzeb polemb .
Jeżeli mamy zamiar zabrać ze sobą zwierzęta domowe, muszą one posiadać paszport, wszczepiony chip i aktualną książeczkę szczepień.