Podróżowanie do pięknych miejsc i podziwianie ich piękna, jest wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu z bliskimi. To też wspaniały pomysł na dynamiczny wypoczynek od codziennej monotonii w pracy. Człowiek musi się czasami urwać ze swojego powtarzalnego życia, żeby zwiedzić wspaniały zakątek świata, a nowe spojrzenie na zwiedzane miejsce, daje wiedzę na temat historii. Jeśli bacznie przyglądamy się danym miejscu i zaglądamy do historii, to wtedy w pewien sposób kształtujemy poglądy i różne wyobrażenia o zwiedzanym budynku, miejscu czy eksponacie. Więc znajomość historii jest naprawdę bardzo istotna. Dzisiaj właśnie podzielimy się informacjami historycznymi. O miejscach, które są najbardziej znane i najczęściej odwiedzane przez podróżników.

Niepokonane turystyczne miasto Dubrownik

Dubrownik ma długą i bogatą historię, a także nieodparty urok oraz piękno. Historia tego miejsca słynie z handlu i tradycji morskich. Miejsce to było zawsze bezpieczną przystanią, która jest osłonięta przez otaczające go wyspy. Było to miejsce cenione za szlaki handlowe i morskie. Więc historia bogata jest w barbarzyńskie najazdy oraz rozkwit nauki, oraz sztuki. Do dziś uważa się, że Dubrownik powstał w VII wieku i początki tego miasta pojawiły się, kiedy to plemiona Chorwackie przybyły na te ziemia. Plemiona te, później łączyły się w miasta i do dziś możemy zwiedzić pozostałości po słynnych murach obronnych.
Dubrownik był wspaniałym miejscem handlu morskiego na Adriatyku i Morzu Śródziemnym,
jednak później ludzie zaczęli walczyć o swoją niepodległość oraz niezależność handlową. W mrocznych czasach średniowiecza i panowania weneckiego, były najostrzejsze i najbardziej krwawe walki.
Największy rozkwit Dubrownika rozpoczął się w XV wieku dzięki niezależnej Republiki Raguzy, inaczej zwanej Republika Dubrownicka. Miała ona własne organa państwowe, własną walutę, oraz flagę z podobieństwem św. Błażeja. Był to też pierwszy kraj europejski, w którym zniesiono niewolnictwo. Dubrownik osiągnął największy punkt kulminacyjny w XVI wieku, dzięki rozwojowi handlu morskiego oraz lokalnej marynarki handlowej. Dzięki rozwojowi był on największym patentem handlowym na świecie, a ogromne rzesze humanistów wspierały rozkwit kreatywności oraz rozkwit artystyczny w dziedzinie architektury, urbanistyki, poezji, literatury i nauki. Ogromne rzesze artystów pozostawili trwały ślad, a najznakomitsi osobami byli: Marin Držić, Ivan Gundulić i Ruđer Bošković.
Po wspaniałych czasach dobrobytu nastąpił kryzys polityczny i gospodarczy. W 1667 roku pojawiły się silne trzęsienie ziemi, które niemal doszczętnie zniszczyły miasto.
Imperium Tureckie i Weneckie zmagało się z wojnami, a Republika Dubrownicka przestała istnieć w XVIII wieku. Później dzięki decyzji podjętych przez Napoleona, Dubrownik stał się częścią Dalmacji i wspólnie dzielił sprawy polityczne oraz historię, aż do dzisiaj.
Kiedy w XX wieku Chorwacja ogłosiła niepodległość, nastąpiła napaść Serbii na jej terytorium.
Dubrownik był jednym z pierwszych miast zaatakowanych w 1991 roku. Miasto wtedy doznało ogromnych zniszczeń i strat. Następnie większość zniszczonych dzielnic musiała zostać odbudowana, a piękno Dubrownika wciąż przetrwało po dziś dzień.
Miasto jest bardzo popularne i często odwiedzane przez turystów, a poznawanie historii i piękna tego miejsca pozostaje w umysłach wszystkich tych, którzy chcą poznać historię oraz kulturę.