Zastanawiacie się czy warto pojechać do Chorwacji jesienią? Oczywiście, że warto! Wiele przemawia za tym, że jesień to pora roku sprzyjająca podróżom w kierunku Chorwacji. Od września do listopada możecie spędzić tam równie ciekawy czas jak podczas letnich miesięcy.

Pierwsza z zalet to oczywiście temperatury. Zadowolone powinny być z tego powodu osoby, które nie przepadają za upałami. Umiarkowany jesienny klimat zdecydowanie zachęca do wielogodzinnego zwiedzania historycznych i urokliwych miejsc Chorwacji. Polecenia warte są najważniejsze miasta z licznymi zabytkami jak np. Zagrzeb, Split czy Dubrownik. Osoby tęskniące za otoczeniem przyrody powinny wybrać się w podróż po parkach narodowych i przyrodniczych Chorwacji. Wyjątkowym miejscem jest m.in. park przyrodniczy Medvednica, do którego dostaniecie się z centrum Zagrzebia transportem publicznym. Warte zobaczenia są także m.in. Plitvice jeziora czy Park Narodowy w Risnjak.

Kiedy nie doskwiera upał aktywne spędzanie czasu jest przyjemniejsze. Możecie w pełni oddać się np. wycieczkom rowerowym po rozległych trasach lub pieszym wędrówkom podążając wielokilometrowymi szlakami turystycznymi. Dla amatorów plażowania mamy dobrą wiadomość. W Chorwacji jesienią jest jeszcze na tyle ciepło, że z powodzeniem można się kąpać aż do połowy października.
Co jeszcze przemawia za tym, że warto wybrać się jesienią do Chorwacji? Oczywiście ceny, które po sezonie wakacyjnym są znacząco niższe oraz zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny. Dzięki temu macie więcej możliwości odszukania najbardziej dogodnego dla Was zakwaterowania. Jeżeli  natomiast szukacie rozwiązania gwarantującego spokój i odcięcie od zgiełku miast, rozważcie możliwość skorzystania z campingów. Dobre zaplecze pod tego typu wypoczynek znajdziecie np. w miejscowości Cres lub Lošinj.

Warto pamiętać, że do końca września w Chorwacji wszystko funkcjonuje jak w wakacje - hotele, promy itp., można jeszcze korzystać ze zorganizowanych wycieczek, rozkłady zmieniają się na początku października promy kursują z mniejszą częstotliwością, może się wydawać, że organizacja w miesiącach jesiennych jest utrudniona jednak przy odpowiednim zaplanowaniu szczegółów wyjazdu można cieszyć się w pełni udanym i ciekawym wyjazdem. Odsyłamy Was do zakładki Ciekawe miejsca, z której zaczerpniecie wiedzę na temat wielu niezwykłych zakątków Chorwacji wartych odwiedzenia jesienią.
Photo credit: m.prinke via Foter.com / CC BY-SA