Chorwacja jest krajem, który został ukształtowany przez naturę. Posiada urokliwe wybrzeże, wspaniałe krajobrazy i doskonale zachowane miasta, które pamiętają czasy średniowiecza. Właśnie to stanowi o wyjątkowości Chorwacji, a w połączeniu ze słonecznym, ciepłym klimatem staje się niebywałą atrakcją dla turystów. To tutaj odbywają się festiwale, to tu mamy do wyboru tętniące życiem miejsca, jak również spokojne wioski rybackie, w których czas się zatrzymał. Każdy z nas zatem znajdzie w Chorwacji coś dla siebie.

W miejscu, w którym znajduje się dzisiejsza Chorwacja już pięć wieków temu powstawały unikatowe i oryginalne wyroby garncarskie. Mieszkańcy skupiali się we wspólnotach rybackich, jak też rolniczych. Rzymianie stworzyli tu atrakcyjne porty handlowe, miasta wyróżniały się pod względem architektury, ale także z uwagi na wyroby kamieniarskie. Wszystko to przetrwało do naszych czasów i ciągle, nieustannie zadziwia nas precyzja i perfekcja tamtejszych ludów.

Chorwacja zachwyca nas różnorodnością. Możemy podziwiać urokliwe krajobrazy, rozrzucone wzdłuż wybrzeża wyspy, wapienne szczyty pasm górskich, ale też niebywale żyzne tereny rolnicze. Również klimat panujący w Chorwacji nie jest jednolity. Mamy tu do czynienia zarówno z wyższymi, jak i z niższymi temperaturami w zależności od miejsca, w którym się zatrzymamy. Niebagatelne znaczenie ma to, że na Chorwacji odcisnęły swe piętno różne wpływy kulturowe.

Chorwacja jest państwem, które znane jest z szacunku do tradycji. Dumne z dziedzictwa i bogactwa kulturowego, z radością przypomina turystom o swoich korzeniach.