Wybierając się do Chorwacji, zastanawiamy się, jak uatrakcyjnić naszym dzieciom pobyt w tym pięknym kraju. Zadajemy sobie pytanie: Gdzie wybrać się do Chorwacji z dziećmi? Na pewno atrakcyjnym miejscem dla dziecka okażą się parki miejskie w Zagrzebiu. Dzieci nie przepadają za zwiedzaniem muzeów, za to uwielbiają kontakt z przyrodą. To tutaj mogą pobiegać, nie muszą być cicho i mają szansę na spędzenie czasu w sposób ciekawy.

Wybrzeże Chorwacji oferuje rodzinom z dziećmi całą masę atrakcji, w większych hotelach istnieją kluby dziecięce. Przykładem takiego klubu może być ten w Porecu, to tam dziecko w Chorwacji będzie zachwycone i na pewno nie będzie narzekało na nudę.

Warto wybrać się z dziećmi do miasta Szybenik, do Centrum Falconry: www.sokolarski centar.com, jak też do Etnolandu.

Przed dwoma laty utworzono pierwszy wodny park dla dzieci przebywających w Chorwacji. Nosi on nazwę Istralandia i umiejscowiony jest w pobliżu miasta Novigrad w regionie Istria. Zapewne będzie idealnym miejscem dla naszych dzieci, to tam wesoło i aktywnie spędzą czas, będą się doskonale bawić.

Sama podróż do Chorwacji z dzieckiem na pewno nie będzie łatwa, prosta i przyjemna. Dziecko będzie odczuwało dyskomfort, bo długa i nudna jazda w foteliku nie będzie stanowić dla niego atrakcji, dlatego warto urozmaicić mu czas spędzony w podróży. Najprościej byłoby jechać nocą, wtedy dziecko najprawdopodobniej przespałoby wiele godzin trasy do Chorwacji. Dobrze byłoby zaplanować wyjazd do Chorwacji z dzieckiem poza sezonem letnim, ponieważ w lipcu i sierpniu panują tam upały, a turystów jest mnóstwo. Warto zatem rozważyć możliwość wyjazdu albo w czerwcu, albo we wrześniu. Właśnie w tym czasie na drodze nie będzie aż tak ogromnych korków, a i temperatura będzie bardziej przyjazna i znośna dla naszego dziecka. Kolejnym plusem takiej pozasezonowej wyprawy może okazać się fakt, że ceny nie będą wówczas aż tak wygórowane, jak w miesiącach najpopularniejszych wśród urlopowiczów.

W czasie podróży musimy czymś zająć nasze dziecko, dlatego nie powinniśmy zapomnieć o zabraniu ulubionej maskotki, przenośnego odtwarzacza płyt, by dziecko mogło oglądać ulubione bajki albo słuchać piosenek, które mogłoby śpiewać na głos. Warto zabrać ze sobą także gry, które uatrakcyjnią czas przejazdu. Możemy z naszym dzieckiem także rozmawiać, wspólnie śpiewać, liczyć zielone auta czy drzewa, które widzimy w pobliżu drogi. To zawsze doskonale się sprawdza. Nie możemy jednak zapomnieć o postojach, w czasie których warto się odrobinę poruszać, rozprostować.

Photo credit: Mario0107 via pixabay.comCC0